Kontakta oss

Huvudkontor Växjö                                          

 

Växel: 

0470-749100 

info@ottossonbygg.se 

 

Byggmästare: 

Lennart Ottosson 

0470-749101 

lennart.ottosson@ottossonbygg.se 

 

Platschef: 

Andreas Stensson 

0470-749106 

andreas.stensson@ottossonbygg.se 

 

Arbetsledare: 

Aki Tsomidis

070-5540617

aki.tsomidis@ottossonbygg.se 

 

 

 

Ekonomi: 

0470-749100

ekonomi@ottossonbygg.se 

Lessebo 

 

Platschef: 

Ola Sandberg 

0478-31655 

ola.sandberg@ottossonbygg.se

 

Emmaboda

 

 
Platschef:
Hans Svensson
0471-10197
hans.svensson@ottossonbygg.se 

 

Älmhult

 
 
Platschef:
Patrik Andersson
0476-71148
patrik.andersson@ottossonbygg.se 









 

 

 

 

 

 

Kontakta oss via formulär

 

 

 

Framtidsprojekt

Små, enkla och prisvärda villor och bostadsrätter. 
Läs mer »

Aktuella projekt

  • Vinterträdgård Bjurbäcksgården, Emmaboda bostads AB

    Nyproduktion av vinterträdgård, Emmaboda bostads AB, Emmaboda

  • Kv. Guldsmeden, Emmaboda Bostads AB

    Nyproduktion av 10st radhus. Emmaboda

  • Emmaboda Kommun

    Nyproduktion av förskola, 9 avdelningar, Emmaboda

  • Hemsö, Kronoberg Skola

    Renovering av skollokaler, Växjö